Z książką do kina- rodzinny weekend z Kinem Dzieci.

16.09.2017

Wstęp: bezpłatny

16 września w sobotę, na  tydzień przed rozpoczęciem 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, zapraszamy warsztaty i projekcję filmu w Muzeum dla Dzieci. Ciekawość najmłodszych rozbudzi kolorowa animacja na podstawie książki „Pan Patyk” Julii Donaldson, autorki kochanej przez dzieci serii „Gruffalo”, a kreatywne warsztaty plastyczne poprowadzą wraz z nami Mysie Harce. Wydarzenie realizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty.

Pokaz krótkometrażowego „Pana Patyka” i warsztaty dla dzieci odbędą się w pięciu warszawskich lokalizacjach: kawiarni Wars i Sawa w Nowym Teatrze, księgarni dziecięcej Badet, księgarni-kawiarni Tarabuk w Teatrze Lalka oraz u nas w  Muzeum dla Dzieci i kawiarni Bílý Koníček w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

Podczas warsztatów po filmie dzieci wspólnie z edukatorkami z Mysich Harców wykonają z patyczków rodzinkę Pana Patyka. Dla uczestników , Stowarzyszenie Nowe Horyzonty przygotowało kupony zniżkowe na bilety w ramach 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, odbywającego się w dniach 23 września – 1 października w kinie Muranów i Kinotece oraz w kinach w kilkunastu miastach w Polsce. Zapraszamy serdecznie.

Spotkanie w naszej kawiarni i projekcja filmu w Muzeum dla Dzieci  jest bezpłatne.

2017-09-16 15:00:00
2017-09-16 16:30:00