EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA w Muzeum dla Dzieci

09.09.2017

Wstęp: bezpłatny

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA w Muzeum dla Dzieci.

Muzeum dla Dzieci po raz kolejny dołącza do zaczytanej akcji  ERUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA! Zapraszamy na pełne inspiracji rodzinne spotkanie w sobotę 9 września w dogodnej dla Was porze. Trzy sesje warsztatów rozpoczynamy o 10:00, 13:00 oraz 16:00. Wraz z bohaterami  czasowej wystawy „Patrioci Codzienności" przyjrzymy się z bliska wielu ciekawym miejscom i inicjatywom, które wpływają na nasze otoczenie.

Kreatywne warsztaty  wycinankarki inspirowane tematem przewodnim „Dziedzictwo krajobrazu- Krajobraz dziedzictwa” poprowadzi Aleksandra Rózga, instruktorka rzemiosła artystycznego.

Warsztaty dla uczestników w wieku 3-6 lat – „Pejzaż koronny - wydzieranki i wyklejanki dla maluchów”-  Z pomocą instruktorki na jeden bok szerokiego pasu papieru przenoszony jest kontur miasta i następnie wycinany. Na nim maluchy starają się nakleić́ motywy, które podczas zajęć́ z kolorowych kartek wycinają dla nich opiekunowie – np. wierzby, syrenkę, ważny dla nich element codziennego krajobrazu.

Warsztaty dla uczestników w wieku 7-12 kat - Pocztówka z Warszawy– tradycyjne motywy wycinanki warszawskiej wykonane klasyczną techniką, naklejone następnie na kolorowy arkusz zgięty w pół, tworzący w ten sposób składaną pocztówkę.

Warsztaty realizowane w trzech turach : 10:00-11:30, 13:00 -14:30 i 16:00-17:30

..............................................................................................................................................................................................................................

Aleksandra Rózga, lat 38, instruktorka rzemiosła artystycznego. Mama Jonasza. Freelancerka. Kuratorka Festiwalu Czytelnictwa TU CZY TAM. SANOK 2016, ambasadorka Święta Herbaty w Cieszynie. Współtworzyła Manufakturę Sanok, pracownię grafiki projektowej i artystycznej. Malowała w pracowni ikon (Sanok). Śpiewała w Widymo, chórze pieśni karpackich i kilku innych   grupach muzycznych, repertuarem trzymających się okolic Karpat. Absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego we Wzdowie, obecnie w Woli Sękowej z tytułem czeladnika w tkactwie i rzeźbie w drewnie. Zajmuje się wycinanką papierową tradycyjną polską i autorską. Przenosi je z papieru na tkaniny, tynki, metal, ceramikę. Fotografuje. Porusza się, przemieszcza, wysłuchuje. Najchętniej rowerem. Lub pieszo. Choć pociągi też są fajne. Kilkunastoletniemu synowi towarzyszy w Luuz Galicja, akordeonowo-bębnowym duecie, grając na barabanie.

2017-09-09 10:00:24
2017-09-09 17:00:00