Masz 18, 40, 80 lat i masz energię, którą koniecznie chcesz przemienić w działanie. Pragniesz zdobyć nietypowe doświadczenia, albo po prostu jesteś ciekawy świata i życia muzeum?

Zapraszamy do współpracy wszystkich, dla których szeroko pojęta edukacja kulturalna jest fascynującą dziedziną. Potrzebujemy konkretnej pomocy przy rutynowych działaniach jak i kreatywnego wsparcia przy innowacyjnych projektach. U nas nie będziecie się nudzić.

Gwarantujemy duże wyzwania, zdobywanie praktycznych umiejętności i kompetencji oraz fantastyczną atmosferę współpracy z ludźmi z pasją.

Nie czekaj, skontaktuj się z nami! Czekamy właśnie na Ciebie!

 

Kontakt:

tel. (22) 827 76 41 do 46, wew. 261
e-mail: muzeumdladzieci@ethnomuseum.pl

 

Praktyki

Zapraszamy studentów wszystkich kierunków i wszystkich lat! Oferujemy praktyki przekrojowe oraz specjalistyczne.

Praktyki przekrojowe umożliwiają zapoznanie się z ogólnym funkcjonowaniem muzeum. Praktykanci zobaczą, kto opiekuje się muzealnymi zbiorami, w jaki sposób przebiega proces konserwacji, jak eksponaty trafiają na wystawy i jak przebiega ich tworzenie. Będą mieli również możliwość uczestniczenia w imprezach kulturalnych, organizowanych przez pracowników działów edukacyjnych, przyjrzeć się działaniom promocyjnym muzeum, zajrzeć do magazynów, a także poszperać w muzealnym archiwum.

Jak można dostać się na praktyki?
Należy się skontaktować z Opiekunem praktyk z ramienia muzeum, przynieść skierowanie z uczelni, ustalić plan i termin praktyk.

 

Kontakt:

tel. (22) 827 76 41 do 46, wew. 248
e-mail: muzeumdladzieci@ethnomuseum.pl

 

Staże

Nasza oferta jest skierowana do studentów kierunków humanistycznych i artystycznych. Staże realizujemy przy współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Chcąc dostać się na staż do Państwowego Muzeum Etnograficznego, należy zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na stronie www.regiony.nck.pl/staze.php, wypełnić formularz i... cierpliwie czekać na zaproszenie na rozmowę!

Długość staży:
od 160 do 320 godzin

Kiedy można zacząć?
Staże są realizowane przez cały rok w ramach trzech edycji: wiosennej, letniej i jesienno-zimowej.

 

Podstawowe kryteria naboru stażystów:

studia artystyczne lub humanistyczne związane z kulturą, np.: historia, historia sztuki, kulturoznawstwo, animacja kultury, bibliotekoznawstwo, dziennikarstwo, etnologia, archeologia, architektura, teatrologia, muzykologia, sztuki plastyczne, kinematografia oraz studia podyplomowe w zakresie zarządzania i animacji kultury.

średnia ocen ze studiów co najmniej 4,0
III-V rok studiów
wiek do 28 lat
podleganie ubezpieczeniu zdrowotnemu

Co można robić podczas stażu?
Pracować przy muzealnych projektach,, pisać na muzealnym blogu, od kuchni poznać organizację przedsięwzięć kulturalnych, realizować autorskie pomysły.

 

Kontakt:

tel. (22) 827 76 41 do 46, wew. 248
e-mail: muzeumdladzieci@ethnomuseum.pl