Etnoniedziela

Cykl spotkań familijnych poświęcony poznawaniu wybranych dziedzin kultury w oparciu o zbiory i wystawy Państwowego Muzeum Etnograficznego. Podczas zajęć będziemy rozmawiać o ciekawych obyczajach z bliskich i dalekich stron świata i porównywać z polskimi. Będzie można dotykać wybranych obiektów, rozwiązywać zadania edukacyjne i tworzyć prace plastyczne.

Zajęcia odbywają się w wybraną niedzielę miesiąca, w godz. 15.30 - 17.00

W tym sezonie będziemy opowiadać o zabawkach dzieci z rożnych kontynentów - lalkach z oryginalnych surowców, instrumentach muzycznych, zabawkach ruchomych. Będziemy oglądać obiekty z muzealnej kolekcji. Podczas warsztatów zrobicie własne zabawki.

 

29.01.2017. „ Miejskie i wiejskie karnawały europejskie”.  Porównamy zwyczaje i zabawy karnawałowe z rożnych części Europy. Odwiedzimy Belgię, Włochy i Polskę .Podczas warsztatów zrobimy maski.

12.02.2017 Skąd się wzięły walentynki ? Podczas zrobimy walentynkowe upominki.

19.03.2017 „Na jarmarku”. Podczas zajęć poznamy dawnych rzemieślników. Będziemy robić zakupy na straganach . Na zakończenie zrobimy jarmarczną zabawkę.

02.04.2017 „ Ludowe zwyczaje wielkanocne”. Poznamy najciekawsze zwyczaje i zabawy związane z czasem wiosennego świętowania w Polsce i w Europie. Podczas warsztatów ozdobimy wydmuszki

 

Miejsce: Pracownie Etnograficzne


Zapisy:

22 696 53 80

rezerwacje@ethnomuseum.pl

 

 Informacje szczegółowe :

Tel. (22) 827 76 41 wew. 218

 

Cena:

Wstęp 30 zł (dziecko) jeden opiekun bezpłatnie.

Przy zapisie na cały cykl, zniżki. Zapraszamy.

 

 

Etnoniedziela -