Uczestnicy

Wybraliśmy 6 domów dziecka z całej Polski, by z dziećmi uczestnikami projektu podzielić się naszą wiedzą i umiejętnościami. Jako że w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie w grudniu 2012 r. zostało otwarte pierwsze w Polsce Etnograficzne Muzeum dla dzieci im. Janusza Korczaka, zaprosiliśmy do współpracy w większości „korczakowskie" domy dziecka oraz obmyśliliśmy i przygotowaliśmy program warsztatów. Ich głównym celem było wzmocnienie kompetencji dzieci oraz dostarczenie im wiedzy oraz umiejętności w obszarach:

  • etnografii i prowadzenia wywiadów z respondentami, jakim to mianem określiliśmy ciekawych ludzi zamieszkujących okolice, w których zlokalizowane były uczestniczące w projekcie domy dziecka – warsztaty te prowadzone były przez Justynę Laskowską-Otwinowską, Patryka Pawlaczyka, Dariusza Skonieczko,
  • sztuki fotografowania – warsztaty te prowadzone były przez Martę Czerską, Mariusza Raniszewskiego,
  • sztuki prezentacji publicznych wystąpień – warsztaty te prowadzone były przez Annę Grunwald, Katarzynę Żukowską.

O urodzie miejsc, historii i tradycjach lokalnych opowiadali dzieciom ciekawi ludzie. Respondenci zachwycili nas swą pasją, erudycją, wiedzą o regionie i nierzadko wyjątkowymi zdolnościami. Kolejno byli to: w Domu Dziecka Nr 2 im. Janusza Korczaka w Warszawie – Pan Sławomir Kosim, w Domu Dziecka im. J. Korczaka w Strzyżowie – Panie: Marzena Dubiel i Halina Dziadosz, wDomu Dziecka im. J. Korczaka w Kłobucku – Panowie: Zygmunt Wierus i Andrzej Brzóska, w Domu Dziecka im. J. Korczaka w Zabłudowie-Krasnem – Pani Barbara Zacharewicz i Pan Włodzimierz Naumiuk, w Domu Dziecka im. J. Korczaka w Piławie Górnej – Pan Arnold Kondrasiewicz, w Domu Dziecka w Świebodzinie – Panowie: Tadeusz Bobowski i Waldemar Wachowski.

Efektem warsztatów było przygotowanie dzieci do zaprezentowania w formie pisemnej i za pomocą fotografii piękna najbliższej okolicy, a następnie zbiorowo – piękna Polski we wspólnej publikacji pt. „Podziel się Polską".

Warszawa

Dom Dziecka Nr 2 im. Janusza Korczaka w Warszawie

Lista osób uczestniczących w projekcie „Podziel się Polską"

Pani Dyrektor - Barbara Młodziejowska
Katarzyna Koszałko, Izabela Adameczek, Bartłomiej Moszczyński – wychowawcy

  • Dawid K. – wychowanek
  • Jakub K. – wychowanek
  • Kacper T. – wychowanek
  • Przemysław Ch. – wychowanek
  • Stanisław Ch. – wychowanek
  • Bartłomiej Ś. – wychowanek
  • Sara B. – wychowanka
  • Sylwia B. – wychowanka
  • Joanna T. – wychowanka

Strzyżów

Dom Dziecka im. J. Korczaka w Strzyżowie

Lista osób uczestniczących w projekcie „Podziel się Polską"

Dyrektor – Renata Półzgięć,
Iwona Bosek, Jadwiga Balicka –Lis, Marta Gorczyca – wychowawcy

  • Adrian P. – wychowanek
  • Andrzej K. – wychowanek
  • Ania D. – wychowanka
  • Grzegorz K. – wychowanek
  • Jakub K. – wychowanek
  • Mariusz K. – wychowanek
  • Patryk D. – wychowanek

Kłobuck

Dom Dziecka im. J. Korczaka w Kłobucku

Lista osób uczestniczących w projekcie „Podziel się Polską"

Pani Dyrektor Żaneta Sikor, Pan Dyrektor Mariusz Pyrkosz
mgr Magdalena Ziółek – wychowawca

  • Martyna M. – wychowanka
  • Kinga S. – wychowanka
  • Krystian B.
  • Paweł P.
  • Piotr P.
  • Ewa B.
  • Tobiasz B.
  • Agnieszka J.
  • Aleksandra M. – wychowanka
  • Angelika B. – wychowanka
  • Mateusz S. – wychowanek
  • Dominik O. – wychowanek
  • Patrycja Z. – wychowanka
  • Daria S. – wychowanka
  • Wiktoria Z. – wychowanka

Zabłudów-Krasnem

Dom Dziecka im. J. Korczaka w Zabłudowie-Krasnem

Lista osób uczestniczących w projekcie „Podziel się Polską"

Pani Dyrektor Anna Zieniewicz
Iwona Wyszkowska – wychowawca

  • Agnieszka Sz. – wychowanka
  • Anita S. i Sylwia G. – wychowanki
  • Daniel P. – wychowanek
  • Daniel W. – wychowanek
  • Ewa F. i Dominika W.– wychowanki
  • Ewa K. – wychowanka
  • Izabela Ł. – wychowanka
  • Patryk R. i Kamil K.– wychowanek
  • Renata i Kuba K. – wychowankowie
  • Samanta S. – wychowanka

Piława Górna

Dom Dziecka im. J. Korczaka w Piławie Górnej

Lista osób uczestniczacych w projekcie „Podziel się Polską"

Pani Dyrektor Ilona Bugaj
Olga P. – wychowawca

  • Marcelina D.– wychowanka
  • Wiktoria H. – wychowanka
  • Ewa O. – wychowanka
  • Katarzyna O. – wychowanka
  • Paulina K.– wychowanka
  • Anna J. – wychowanka
  • Katarzyna J.– wychowanka
  • Michał P.– wychowanek
  • Dawid K.– wychowanek
  • Natalia D.– wychowanka
  • Diana S.– wychowanka
  • Teresa R.– wychowanka
  • Monika R.– wychowanka
  • Agnieszka R.– wychowanka
  • Aleksandra P.– wychowanka

Świebodzin

Dom Dziecka im. J. Korczaka w Świebodzinie

Lista osób uczestniczących w projekcie „Podziel się Polską"

Pani Dyrektor Lidia Gintow-Listowska
Marek Kozik – wychowawca

  • Andżelika Cz. – wychowanka
  • Andżelika P. – wychowanka
  • Ania P. i Ania G.– wychowanki
  • Dawid P. – wychowanek
  • Jagoda W. – wychowanka
  • Kamila L. – wychowanka
  • Kamila P. – wychowanka
  • Kasia K. – wychowanka
  • Kuba i Hubert S. – wychowankowie
  • Monika S. – wychowanka
  • Patrycja B. – wychowanka
  • Zygmunt P. – wychowanek

Perechyn - Ukraina

Perechyn - Ukraina

Перечинськазагальноосвітняшкола-інтернат 

І-ІІступенівЗакарпатськоїобласноїради 

Strona internetowa: https://www.sites.google.com/site/perecinskolainternat/

        

Адресанавчальногозакладу:

вул. Ломоносова, 1, м.

Перечин, Перечинськийрайон, Закарпатськаобласть.
Тел/факс: (03145) 2-14-66, 2-23-51
e-mail: boardsch.perechin@gmail.com

 

Директор школи-інтернату: Коба Василь Федорович 
Заступник директора з навчально-виховної роботи: Стегней Оксана Андріївна
Заступник директора з адміністративно-господарської частини: Бородич Володимир Михайлович
Старший вихователь: Комишна Марина Володимирівна

Кількість учнів: 105 
Кількість виховних груп: 9
Штатна чисельність працівників школи: 117 
Кількість педагогічних працівників: 58

Jerozolima (Izrael)

Dom pokoju na Górze Oliwnej w Jerozolimie

Wizyta projektowa oraz warsztaty w Domu Pokoju na Górze Oliwnej w Jerozolimie (Izrael) http://elzbietankijerozolima.com/dom_pokoju.html odbędą się w dn. 24 -27 listopada 2013 r.