Let's bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami

11.04.2018

Let's bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami

Wystawa  czasowa w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie

Początki wspólnej historii człowieka i pszczół sięgają zamierzchłych czasów. Te pracowite stworzenia, choć badane i opisywane od wieków, wciąż wydają się być tajemniczymi cudami natury. Żyją w zhierarchizowanej grupie, potrafią kodować informacje w tańcu, a przede wszystkim gwarantują przetrwanie wielu żyjącym na ziemi gatunkom, w tym człowiekowi. Pszczoły dzielą się z nami swoimi cennymi produktami oraz są niezbędnym ogniwem w procesie wegetacji roślin.

Wystawa „Let’s bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami” stworzona przez Zamek Cieszyn  pozwoli nam odkryć to, czego nie wiemy o pszczołach.  Sprawdzimy, jak wygląda ich współpraca z człowiekiem, jak inspirują  twórców oraz dowiemy się, kim są współcześni pszczelarze . Wystawa w Muzeum dla Dzieci prezentować będzie również obiekty związane z pszczelarstwem i bartnictwem ze zbiorów Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie oraz udostępnione przez partnerów  wystawy.

Wejdziecie wraz z nami do świata pszczół!

kuratorka: Anna Zabdyrska

Organizatorzy:

Zamek Cieszyn, Muzeum dla Dzieci i  Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie

Partnerzy:

Samorząd Województwa Mazowieckiego, Wydawnictwo Dwie Siostry, Pasieka Kobyłka, Warszawskie Bractwo Bartne, Przedsiębiorstwo Pszczelarskie Tomasz Łysoń, Miodosytnia Imbiorowicz

Patroni Medialni:

Polskie Radio Dzieciom, TVP Kultura, Radio RDC, Pismo Pasieka, Portal Pasieka 24.pl, mamatoja.pl, fathers.pl., ladnebebe.pl , czasdzieci.pl, qulturka.pl

Termin: 11.04-23.09.2018 r.

Zwiedzanie wystawy: