01.09.2016
PROGRAM EDUKACYJNY
Nowy program edukacyjny. Lekcje muzealne, warsztaty kulinarne, koncerty i spotkania dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.
19.12.2016
Wystawa Patrioci Codzienności - efekt projektu
Słów kilka o wystawie, projekcie, naszych inspiracjach.
21.12.2016
‘Patriotyzm codzienności – rzeczy niepospolite’
Projekt, wystawa, działania! Zapraszamy do Muzeum dla Dzieci.
29.03.2017
Cuda-niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych.
"Cuda Niewidy" Marianny Oklejak na Wielkich Targach Wielkanocnych i w Muzeum dla Dzieci! Zapraszamy!
29.03.2017
Wisłoślady na tropie rzeki czyli półkolonie etnograficzne w Muzeum dla Dzieci
3 kwietnia 2017 r. ruszają zapisy na letnią edycje półkolonie etnograficznych w Muzeum dla Dzieci. Wybierzcie dogodny termin i bawcie się z nami!
01.04.2017
Cykl: Rodzinne spotkania z tradycją. Świąteczne warsztaty z artystkami ludowymi.
Zapraszamy na wielkie wiosenne warsztaty świąteczne! Pod kierunkiem artystek ludowych z Mazowsza będziemy tradycyjnymi sposobami ozdabiać wydmuszki.
02.04.2017
Etnoniedziela: Ludowe zwyczaje wielkanocne.
Podczas zajęć poznamy najciekawsze zwyczaje i zabawy związane z czasem wiosennego świętowania.
02.04.2017
Warsztaty mazurkowe podczas Wielkich Targów Wielkanocnych
Podczas przygotowań do świąt Wielkiej Nocy w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie nie może zabraknąć zajęć kulinarnych, które sprawią, że Wasz
09.04.2017
Rodzinne warsztaty palemkowe
Warsztaty palemkowe to doskonała okazja, aby odkryć jedną z najbardziej popularnych wielkanocnych tradycji. Podczas spotkania dowiemy się skąd pochodz
09.04.2017
Czytam sobie - warsztaty czytelnicze
Warsztaty czytelnicze dla dzieci w Muzeum dla Dzieci w Warszawie w ramach akcji „Czytam sobie”.
Koncert Dyngus – Mazowieckie tradycje wielkanocne
Zajęcia muzyczno–taneczne bazują na dawnych grach i zabawach, w które bawiły się dzieci, młodzież i dorośli na mazowieckiej wsi, umilając sobie wolny
12.04.2017
Popołudnie w muzeum: Tradycje wielkanocne
Małe Mazurki w Muzeum dla Dzieci - Wiosna 2017
Czy muzyka tradycyjna może jest potrzebna dzieciom w XXI wieku?
My uważamy, że tak i dla tego zapraszamy do spotkania z tymi, którzy ją praktykują.
22.04.2017
Warsztaty rodzinne. Etnobotanika – sekretny świat roślin
Jak nasi pradziadkowie radzili sobie z bólem brzucha? Kto zrobił dziury w listkach dziurawca? Czy moglibyśmy żyć bez roślin?
Popołudnie w muzeum: Dzień Króla w Holandii
Spotykamy się w przeddzień święta narodowego Holandii obchodzonego w dniu urodzin króla. Dowiecie się dlaczego dominuje wtedy kolor pomarańczowy.